bİze ulaşın

Markalarımız

Phoenix Contact

Endüstriyel Elektronik ve Bağlantı Teknolojileri, Cihaz Bağlantı ve Konnektörleri ile Kontrol ve Otomasyon çözümlerinin en önemli uluslar arası firmaları arasında yer alan Phoenix Contact, 1923 yılında Almanya'nın Blomberg şehrinde kurulmuştur. “Ray Klemensin mucidi” olan Phoenix Contact, sonraki yıllarda baskılı devre klemenslerini ürün gamına eklemiş, 1960'lı yılların sonlarından itibaren elektronik alanında çeşitli ürünleri yelpazesine katmış ve 1980'li yıllardan itibaren de otomasyon alanında komple çözümler sunan bir firma haline gelmiştir. Phoenix Contact 2015 senesi itibari ile dünya çapında 14.500’in üzerinde çalışanı, 50’den fazla iştirake sahip ve 60.000’i aşan ürün sayısıyla küresel bir sağlayıcıya dönüşmüştür.1986’da İstanbul’da faaliyete başlayan Phoenix Contact Türkiye’nin ülke genelinde Bölge Satış ofisleri ile Bayi ve Sistem Çözüm Partnerleri bulunmaktadır. Bünyesinde birçoğu uzman mühendis olmak üzere 50 kişilik ekibiyle Phoenix Contact Türkiye’nin İstanbul Çamlıca’da Genel Merkezi, Perpa Ofiste Showroom ile Test ve Uygulama merkezi, Sancaktepe’de depo birimi, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa’da ise Bölge Satış ofisleri bulunmaktadır.

Phoenix Contact’ın Almanya’da 5, dünyada Türkiye dahil 9 olmak üzere toplamda 14 üretim merkezi bulunmaktadır. 2010 ‘da Acel Elektrik San.Tic. Ltd ile ortak kurulan Bursa Serbest Bölge’deki üretim tesisinde klemens üretimi gerçekleştirilmekte ve Almanya üzerinden tüm dünyaya dağıtılmakta olan bu ürünler “Made in Turkey” etiketini taşımaktadır. Günümüzde ülkemizde üretilen ürünler için dünyada ‘tek tedarikçi’ ilan edilen bu tesisin 100’e yakın çalışanı ve üretim kapasitesi ile ürün sayısı her geçen gün artmaktadır.

Phoenix Contact'ın “Inspiring Innovations” (İlham veren yenilikler) sloganında olduğu gibi temel felsefesi, sürekli olarak yeni ürünler ile büyüme ve gelişme sağlamaktır.

Daha Fazla Ayrıntı İçin Lütfen Linke Tıklayınız...