HELLERMANNTYTON

Kablo Bağı Nedir? 
 
Kablo bağı, genellikle kablo ve telleri bir arada tutmak için kullanılan bir tür tutturuculardır. Plastikten üretilen kablo bağlarının iç kısmında dişler bulunmaktadır ve bir kanaldan geçtiğinde, kanalın içindeki tırnak tarafından dişlere kilitlenerek açılmasını engellemektedir. Genellikle polyamid malzemeden üretilir. Kablo bağının özelliğine bağlı olarak PA66, PA66W, PA66HS, PA46, PA66HIRHS malzemelerden üretilmektedir ve müşterilerin ihtiyacına göre bu özelliklerden birisi önerilmektedir. Genel kabul gören renkler siyah ve natürel renktir ama diğer renk ürünlerde mevcuttur. (sarı, yeşil, mavi, kahverengi gibi)
 
Kablo Bağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?   
 
Kablo bağı seçilirken kablo bağının uzunluğuna ve genişliğine önemle dikkat edilmelidir. Kablo bağının genişliği taşıması gereken yüke göre belirlenmelidir. Kablo bağının bağlanacak yerin çapına göre uzunluğuna da dikkat edilmelidir. Eğer ısı ile teması olacak ise ne kadarlık bir ısıya temas edeceği belirlenip buna göre ısıya dayanımlı kablo olması gerekmektedir. Dış ortamlarda kullanılacaksa UV (Güneş ışınlarına) dayanımlı kablo bağı olmasına dikkat edilmelidir. UV kablo bağlarlarında ilgili test belgesi olmalıdır. Kullanılacak sektöre bağlı olarak ürünlerin kalite sertifikalarının olup olmadığına kontrol edilmelidir.  
 
Kablo Bağı Çeşitleri Nelerdir?
 
  • Standart kablo bağları: PA66 malzemeden üretilmektedir ve -40°C +80°C dereceye kadar çalışma sıcaklığı vardır. Rohs ve reach belgelerinin yanında sektörel bazlı belgelere de sahiptir.
  • Güneş ışınlarına dayanımlı UV kablo bağları: PA66W malzemeden üretilmektedir ve bağımsız firmaya yaptırılmış UV test raporu mevcuttur.
  • Isıya dayanımlı dayanımlı kablo bağları: PA66HS malzemeden üretilmektedir. Isıya dayanım gereken alanlarda kullanımaktadır. -40°C +150°C dereceye kadar dayanım sağlamaktadır.
Ayrıca, -40°C +150°C , -40°C +170°C  ve -40°C +240°C dereceye kadar dayanımlı farklı malzemelerden üretilen kablo bağlarımızda vardır.
 
HellermannTyton Kablo Bağlarının Diğer Kablo Bağlarına Karşı Üstünlükleri Nelerdir?
 
HellermannTyton uluslararası bir markadır ve dünyada kablo bağının öncü markalarının başında gelmektedir. Kaliteli, dayanıklı, sertifikalı ve tüm sektörlerin ihtiyacına göre çözüm üretebilecek ürün çeşitliliği vardır. 

  • Kablo Bağları ve Aksesuarları
  • Kablo Bağı Kesme ve Germe Aletleri
  • Kablo Koruma Sistemleri
  • Kablo Yalıtım ve Bağlantı Sistemleri
teknopan ile ilgili katalogları indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz
Hellermann Katalog
HELLERMANNTYTONHELLERMANNTYTON
+90 232 459 41 41